WhatsApp Destek

Hesap Makineleri

WOOPS!

There are no products matching the selection.

 

* This is a static CMS block displayed if category is empty.
You can put your own content here.

Akrilik Boyalar

Hesap Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Geçmişten günümüze evde, ofiste, okulda en gözde elektronik araçlardan biri haline gelen hesap makineleri, farklı çeşitleriyle farklı alanlardaki ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Hesap makineleri tür, boyut ve veri girme şekilleri bakımından farklı özelliklere sahiptir. Bu kadar çok çeşit ve özelliğe sahip hesap makinesi arasında seçim yaparken nasıl bir hesap makinesine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyip iyi bir piyasa araştırması yapmanız gerekir. Öncelikle kullanılan ve bilinen 2 çeşit hesap makinesi bulunmaktadır. Bu makineler şunlardır:

Basit hesap makineleri
Bilimsel hesap makineleri

Hesap makinelerinin iyi bir tasarıma ve sağlam bir gövdeye sahip olması, dayanıklı malzemelerden üretilmesi önemlidir. Eğer dört işlem gibi bir fonksiyon için hesap makinesi arıyorsanız basit hesap makinesi, diğer adıyla standart hesap makinesi işinizi görecektir. Bu tür hesap makineleri pil ve güneş enerjisiyle çalışır, bu da büyük bir avantaj sağlar.

Az basamaklı sayılar üzerinden işlem yapmak için her an elinizin altında bulundurabileceğiniz cep tipi küçük hesap makinesi çeşitleri de mevcuttur. Bunlar basit hesap makinesinin mini boyutunda olanlarıdır. Bu tür hesap makineleri ile yüzde hesabı fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Bu makineler fatura hesaplamalarında, KDV gibi toplam tutarlarda büyük fayda sağlar.

Diğer bir seçenek olarak daha gelişmiş, karmaşık mali ve bilimsel hesaplamalar yapmanızı sağlayacak fonksiyonel işlemler için bilimsel hesap makinelerini tercih etmelisiniz. Pil ve güneş enerjisiyle çalışabilen bu tarzdaki fonksiyonlu hesap makineleri; trigonometrik hesaplama, kombinasyon, faktöriyel, permütasyon gibi bazı karmaşık işlemleri yapabilmektedir. Üniversitelerde, mühendislik ve diğer fakültelerde bu tür fonksiyonlu hesap makinesi kullanılmaktadır.