WhatsApp Destek

Çocuk Yapbozları

Çocuk Yapbozları

WOOPS!

There are no products matching the selection.

 

* This is a static CMS block displayed if category is empty.
You can put your own content here.

Akrilik Boyalar

18. yüzyıl İngiltere’sinde keşfedilen ve çocukların hafızalarını güçlendirerek coğrafi alanların öğretilmesinde kullanılan çocuk puzzle’ları, günümüzde çeşitlenerek her yaş grubunun severek zaman geçirebileceği ürünler haline geldi. Farklı markaların sunduğu yapboz şeklindeki ürünlerin yanı sıra, plastikten imal edilen, birbirine geçmeli yapıda ve zaman zaman belirli konseptleri içeren çocuk puzzle ürünleri, geniş kitleler tarafından sıklıkla tercih edilir. Siz de çocuklarınızın zamanlarını daha verimli geçirmelerini ve oyun esnasında zihinsel becerilerini geliştirmelerini arzu ediyorsanız, dilediğiniz ürünü seçerek çocuklarınıza alabilirsiniz.

Çocuk Puzzle

Farklı renk, parça sayısı ve desenlerde üretilen çocuk puzzle ürünleri, çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirirken, onların; el ve göz koordinasyonlarıyla birlikte mantıksal yaklaşımları açısından da olumlu etki sağlar. Teknolojinin getirdiği pek çok yeniliğe çabucak adapte olan çocuklar; akıllı aygıt, bilgisayar ve televizyon yerine bu tür oyuncaklara yönelerek doğrudan içinde oldukları bir uğraşla ilgilenmeleri gerekir. Bu noktada anneler ve babalar, hangi yaş aralığında olursa olsun, çocuklarını gözlemlemeli ve onlar için en doğru aktiviteyi seçmelidir.

Çocuk puzzle ürünleri arasında seçim yaparken, çocuklarınızın yaş aralığını göz önünde bulundurarak daha büyük parçalara ve bir araya getirmesi nispeten kolay olan az sayılı ürünlere yönelmeniz uygun olur. Böylelikle çocuklarınız parçadan bütüne giderken daha az hata yaparak kendilerine olan güvenleri artar. Birçok çocuk psikoloğu, bu tür hobi oyuncaklarının çocukların kişilik gelişimine olumlu etki yarattığına vurgu yapar.

Çocuk Puzzle Modelleri

Ahşap, karton, plastik gibi materyallerden üretilen çocuk puzzle modelleri, üreticilerin belirlediği renk ve görsellerle sunulur. Kimi markalar tarafından geliştirilen ürünler, çeşitli çizgi film ve animasyon karakterlerinin görselleriyle renklendirilerek çocukların bu oyuncaklara karşı daha sıcak davranmasına ortam hazırlar. Çocuklarınızın bu ürünlerle geçireceği zamanı hesap ederek yöneleceğiniz ürünler, kısa sürede tamamlanabilecek yapıdaki giriş seviyesi, birkaç saatte tamamlanabilecek orta düzey ve birkaç günde bir araya getirilebilecek üst seviye ürünler şeklinde sınıflandırılabilir.

Okul öncesi çocuklar için uygun olan az sayılı ve sade görsellere sahip çocuk puzzle modelleri, onların hem el becerilerini geliştirir hem de parçadan bütüne gitme düşüncesini zihinlerinde daha belirgin hale getirir. İlkokul düzeyindeki çocuklarınız için edinebileceğiniz biraz daha karmaşık yapılı puzzle’lar ve birbirine geçmeli yapıdaki plastik ürünler, çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirecek niteliktedir. Bu ürünleri seçerken, çocukların diledikleri modelleri alınmasında büyük yarar vardır; zira çocuklar, sahip oldukları hobi oyuncağıyla duygusal bağ kurarak bu oyuncakla daha verimli zaman geçirebilirler.

Çocuk Puzzle Fiyatları

Çocuklarınızın gün içerisindeki faaliyetlerine çocuk puzzle ürünleriyle vakti geçirebilmeleri için sizin belirlediğiniz bir zaman dilimi ekleyerek onların farklı bir oyun deneyimi yaşamalarına yardım edebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınızın dikkat dağınıklığı, içe kapanıklık gibi ileride de sorun oluşturabilecek durumlardan kurtulmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuk puzzle modelleriyle zaman geçiren çocuklarınız, zaman zaman sizden yardım isteyebilir. Böyle durumlarda eksik olan parçayı doğrudan yerleştirmek yerine, hangi parçaların daha uygun olabileceğinden yola çıkarak çocuğunuza yardım etmeniz doğru olur.

Birbirinden farklı çocuk puzzle modellerinin fiyatları, ürünün; markası, modeli, parça sayısı, lisanslı ürün olması gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Eğer okul öncesi çocuklarınız varsa 30-40 parçalık ürünlere yönelebilirsiniz. İlkokul veya ortaokul seviyesindeki çocuklarınız içinse 100, 200 veya 250 parçalık ürünler uygun olabilir. Birbirine geçmeli plastik puzzle’lar, çocuklarınızın yaşı kadar ilgi duyduğu alana göre seçilmelidir. Böylelikle, ilgi duydukları alana dair bilgileri, sevdikleri hobi oyuncağı aracılığıyla öğrenebilirler.

Çocuklarınızın bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmak istiyorsanız, çocuk puzzle ürünlerinden edinebilirsiniz.